Chicago – NY Rangers 2:3

blackhawks-734993_1280

Hokejisté Chicaga prohráli v úvodním utkání nového ročníku NHL s New York Rangers 2:3.

První gól nového ročníku zámořské soutěže vstřelil Max Pacioretty.hokej1

New York Rangers, jeden z kandidátů na vítězství Stanley Cupu v letošním ročníku, pokazil Chicagu slavnostní večer. Obhájci trofeje si před utkáním připomněli triumf z uplynulé sezóny téměř půlhodinovým ceremoniálem, jakoby by však na ně oslavné chvíle zapůsobily a byli v první třetině myšlenkami mimo hru, protože v ní inkasovali všechny tři branky. Ztrátu už nedohnali, i když jim rozhodčí neuznali minutu před koncem vyrovnávací gól.

Výsledky zápasů NHL:
Toronto – Montreal 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 21. Van Riemsdyk – 4. a 60. Pacioretty, 53. Galchenyuk. Střely na branku: 37:30. Diváci: 19.241. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Bernier (Toronto), 3. Galchenyuk (Montreal).
Chicago – New York Rangers 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)
Branky: 15. Panarin, 27. Teräväinen – 2. Lindberg, 17. Klein, 20. Stepan. Střely na branku: 34:27. Diváci: 22.104. Hvězdy zápasu: 1. Klein, 2. Lindberg (oba NY Rangers), 3. Panarin (Chicago).
Calgary – Vancouver 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 24. Hudler – 11. Hansen, 19. Sutter, 40. D. Sedin, 49. Burrows, 57. H. Sedin. Střely na branku: 30:44. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin, 2. Sutter, 3. Tanev (všichni Vancouver).
Los Angeles – San Jose 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky: 2. Shore – 10. Thornton, 16. Pavelski, 27. Burns, 29.Hertl, 44. Donskoi. Střely na branku: 20:32. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Thornton, 3. Burns (všichni San Jose).