Omsk – Vladivostok 6:5

ice-hockey-751632_1920

Hráč Vladimír Sobotka pomohl v KHL hokejové lize gólem, asistencí a rozhodujícím samostatným nájezdem k vítězství Omsku 6:5 nad Vladivostokem. Avangard se díky dvoubodovému zisku posunul do čela tabulky Východní konference, hráč Sobotka je se svými  devíti brankami v soutěži českým nejlepším střelcem.

Reprezentační útočník Sobotka poslal Omsk v 47. minutě do vedení 4:3, krátce nato zvýšil na dvoubrankový rozdíl v přesilovce Širokov. Jenže hosté během necelé minuty srovnali a zajistili si prozatimní remízu. Sobotkův proměněný nájezd v třetí sérii pak celý zápas zakončil.

V brance Omsku nastoupil hráč Dominik Furch a připsal si 24 zákroků. Stejně jako minule proti Chabarovsku ho na nájezdy vystřídal náhradník, tentokrát hráč Oleg Šilin.